Vážení zákazníci, vzhľadom na rýchlo meniace sa ceny materiálov, dopravy a skladových zásob sa prosím na produkty dopytujte. Cenovú ponuku vám vypracujeme spravidla do 48h.

SENSISpec ELISA Histamine, 96-test

Kód: HU0030200
Novinka
1 hodnotenie
Značka: ABRAXIS®
Skladom u výrobcu

Súprava ELISA na skríning histamínu vo vzorkách vína. 

Balenie obsahuje súpravy ELISA, formát 96-jamková platňa.

Detailné informácie

Podrobný popis

Histamín je biogénny amín a je produktom degradácie aminokyseliny histidínu. Histamín vzniká jablčno-mliečnou fermentáciou pri výrobe vína, šampanského a ovocnej šťavy. Obsah histamínu sa medzi jednotlivými typmi vína značne líši.


Niektorí ľudia trpia histamínovou intoleranciou (HIT), čo nie je alergia, ale metabolická porucha. Títo ľudia majú obmedzenú aktivitu enzýmu diaminooxidázy, čo znamená, že histamín sa metabolizuje len čiastočne a môžu sa vyskytnúť napríklad príznaky ako návaly tepla, bolesť hlavy, svrbenie, ťažkosti s dýchaním a hnačka.

K dnešnému dňu európske predpisy o histamíne neplatia pre vína a pre tento produkt nebol definovaný žiadny limit. Výrazy ako „nízkohistamínové víno“ alebo „bezhistamínové víno“ nie je povolené používať. Hodnoty histamínu analyzované bezprostredne pred alebo po fľaškovaní však môžu byť spotrebiteľom uvedené, aby ľuďom trpiacim HIT pomohli pri výbere nákupu.


S SENSISpec ELISA Histamine je možné dosiahnuť veľmi presné hodnoty pri bezkonkurenčnej LOD.

 Article Number  Product Name  LOD [μg/L]
 HU0030200  SENSISpec ELISA Histamine (96 wells)  0.002

 

Viac informácií tu.

Brožúra k stiahnutiu tu