V prípade dopytov alebo iných otázok nás kontaktujte +421 905 565 759 / molchem@molchem.sk

Knižnica schválených liekov

Kód: L1000
Neohodnotené
Značka: Targetmol
Na vyžiadanie

Tradičný objav a vývoj liekov de novo zahŕňa kampaň HTS pre de novo kandidátske zásahy a vyžaduje si vysoko špecializované skríningové zariadenia a knižnice zlúčenín obsahujúce niekoľko miliónov zlúčenín. Je to časovo náročný a nákladný proces. Keďže regulácia bezpečnosti a účinnosti liekov je čoraz zložitejšia, náklady na vývoj nových liekov neustále rastú. Využitie “starých“ (už známych) liekov na nové použitie, je účinnou stratégiou na nájdenie nových indikácií pre existujúce lieky. Nové biomarkery, neinvazívne zobrazovacie techniky a pokroková bioinformatika vytvorili nové príležitosti na sledovanie nových indikácií pre schválené zlúčeniny.

Všetky schválené lieky majú známe a dobre charakterizované biologické aktivity, bezpečnosť a biologickú dostupnosť – vlastnosti, ktoré by mohli výrazne urýchliť vývoj a optimalizáciu liekov.  Okrem toho bol z tejto knižnice identifikovaný rastúci počet zlúčenín, ktoré môžu funkčne nahradiť preprogramovacie transkripčné faktory, zvýšiť účinnosť generovania iPSC a urýchliť proces preprogramovania jedným použitím alebo kombináciou niekoľkých molekúl.

Detailné informácie

Podrobný popis

  • zbierka 2863 schválených liekov pre vysokovýkonný skríning (HTS) a skríning s vysokým obsahom (HCS)
  • všetky zlúčeniny zhromaždené v tejto knižnici sú lieky schválené Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA), Európskou agentúrou pre lieky (EMA) alebo Národnou správou medicínskych produktov (NMPA)
  • efektívny nástroj na objavovanie nového a identifikáciu nových cieľových liekov
  • štrukturálne rôznorodé, medicínsky aktívne a bunkovo priepustné
  • NMR a HPLC validované na zabezpečenie vysokej čistoty a kvality
  • balené ako prášok alebo predrozpustené roztoky DMSO v 96/384 jamkovej platni s voliteľným 2D čiarovým kódom
  • veľkosť balenia 1 mg, 30 μL * 10 mM (v DMSO), 50 μL * 10 mM (v DMSO), 100 μL * 10 mM (v DMSO) a 250 μL * 10 mM (v DMSO)
  • produkty sú určené len na výskumné účely (nie sú určené na humánne, veterinárne alebo terapeutické použitie)
  • možnosť úpravy a prispôsobenia knižnice zlúčenín

 

Viac informácií tu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: