V prípade dopytov alebo iných otázok nás kontaktujte +421 905 565 759 / molchem@molchem.sk

Peptidy

Peptidy sú krátke reťazce pozostávajúce z dvoch až päťdesiatich aminokyselín, ktoré sú spojené peptidovými väzbami. Reťazce s menej ako desiatimi alebo pätnástimi aminokyselinami sa nazývajú oligopeptidy a zahŕňajú dipeptidy, tripeptidy a tripeptidy. Polypeptid je dlhší, súvislý a nerozvetvený peptidový reťazec s maximálne päťdesiatimi aminokyselinami. Preto peptidy patria do širokej chemickej triedy biologických oligomérov a polymérov spolu s nukleovými kyselinami, oligosacharidmi, polysacharidmi a inými.

V posledných rokoch sa peptidy s menšou veľkosťou a rovnováhou konformačnej rigidity a flexibility stali sľubnými kandidátmi na zacielenie náročných väzbových rozhraní s uspokojivou väzbovou afinitou a špecifickosťou. Na rozdiel od protilátok sú malé, ľahko sa syntetizujú a majú schopnosť prenikať cez bunkové membrány.

Sú to prirodzene sa vyskytujúce biologické látky, a preto sú bezpečnejšie ako syntetické drogy a majú vyššiu účinnosť, selektivitu a špecifickosť. Na rozdiel od syntetických látok sú peptidy degradované na svoju zložku proteínogénne aminokyseliny bez toho, aby viedli k toxickým metabolitom. S pokrokom v technológiách expresie rekombinantných proteínov, vývojom efektívnejšej a ekonomickejšej syntézy peptidov, zlepšením systémov purifikácie peptidov a novými analytickými nástrojmi sa vyvíja viac peptidových liekov, ktoré sa  používajú už aj klinicky.

Naša spoločnosť dodáva peptidy najvyššej kvality a čistoty vyrobené výrobcami Elabscience a TargetMol, ktorí poskytujú viac ako 1000 produktov určených len na vedecký výskum.

Najpredávanejšie

protein 1
Interleukin-1β Convertase Substrate
Na vyžiadanie
Kód: E-PP-1399
 
peptides Target
Peptides TargetMol
Skladom u výrobcu
Kód: T-PEPTIDES
 
peptidy
Peptides Elabscience
Skladom u výrobcu
Kód: E-PEPTIDES
 
3 položiek celkom
protein 1

Na výber 5 mg, 10 mg, 100 mg balenie. Použitie len na výskumné účely.

Kód: E-PP-1399
peptidy
Peptides Elabscience
Skladom u výrobcu

Kompletná platforma pre výskum, vývoj a výrobu. Vysoká kontrola kvality pre každý produkt, konzistentnejšie a presnejšie výsledky experimentov.

Kód: E-PEPTIDES
peptides Target
Peptides TargetMol
Skladom u výrobcu

Prehľad polypeptidových produktov vrátane farmaceutických peptidov, aktívnych peptidov, peptidových hormónov, derivátov aminokyselín a peptidov na označovanie.

Kód: T-PEPTIDES

Ak ste hľadaný produkt u nás nenašli, obráťte sa na našich predajcov, radi Vám vypracujeme cenovú ponuku.