V prípade dopytov alebo iných otázok nás kontaktujte +421 905 565 759 / molchem@molchem.sk

Andrades peptone water, 500g

Kód: CM0061B
Neohodnotené
Skladom u výrobcu

Andradeho peptónová voda je živná báza obsahujúca Andradeho indikátor, ku ktorému sa môžu pridávať sacharidy a iné diagnostické činidlá na použitie vo fermentačných štúdiách. Balenie 500 g.

Detailné informácie

Podrobný popis

Andradeho indikátor je roztok kyseliny-fuchsínu, ktorý je po pridaní do peptónovej vody bezfarebný alebo mierne ružový pri pH 7,4. Pri kyslom pH sa stáva ružovým a pri alkalickom pH zožltne (pracuje v rozsahu pH 5-8). Peptón použitý v tomto médiu neobsahuje fermentovateľné uhľohydráty a tiež neobsahuje dusičnany, ktoré môžu interferovať s tvorbou plynu.

  • popis: Andradeho peptónová voda
  • typ produktu: obohacovacie médium
  • množstvo: 500 g
  • výťažok: pre 33,3 L média

 

Biochemická identifikácia organizmov schopných rásť v tomto médiu sa uskutočňuje pozorovaním katabolizmu rôznych sacharidov pridaných do samostatných skúmaviek s peptónovou vodou. Na detekciu fermentácie, čo je produkcia kyseliny a plynu, sa do peptónovej vody vloží malá obrátená skúmavka (Durhamova fermentačná skúmavka), ktorá zachytí akýkoľvek plyn produkovaný organizmom. Jediná bublina v skúmavke stačí na to, aby bol organizmus označený ako pozitívny. Niektoré organizmy využijú cukor len na výrobu kyseliny, bez tvorby plynu.

Viac informácii o produkte tu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: