Vážení zákazníci, vzhľadom na rýchlo meniace sa ceny materiálov, dopravy a skladových zásob sa prosím na produkty dopytujte. Cenovú ponuku vám vypracujeme spravidla do 48h.

Rýchlotest COVID-19 IgG/IgM Rapid Test, 5ks/balenie

Kód: UNCOV-20
Tip
Neohodnotené
Skladom

Certifikovaný COVID-19 IgG/IgM kazetový rýchlotest je imunochromatografický test na rýchle kvalitatívne zisťovanie rozdielov medzi IgG a IgM protilátkami na COVID-19 z celkovej krvi, krvného séra a krvnej plazmy.

Výsledok testu detegujú červeno sfarbené prúžky na kazete. Detekcia protilátok pritom závisí od výšky produkcie protilátok v tele, čo sa u jednotlivých pacientov líši vzhľadom na rôzne faktory, akými je celková imunita, vek, pohlavie, váha a pod.

Výsledok testu do 10 minút po aplikácii vzorky, exspiračná doba 1 rok od dátumu výroby testu.

Balenie obsahuje 5 ks testu.

Vhodné na profesionálne použitie (IVD certifikát). Odporúčame aby odber vzorky a vyhodnotenie testu vykonal profesionálny zdravotník. 

Testy sú vhodné pre zdravotnícke zariadenia, domovy dôchodcov, laboratóriá a iné..

Detailné informácie

Podrobný popis

Špecifikácia:

  • nie je potrebné žiadne špeciálne vybavenie
  • intuitívna vizuálna interpretácia
  • rýchly a jednoduchý odber vzorky krvi z prsta, výsledok testu do 10 minút
  • test je vhodný pre podozrivých pacientov so symptómami, miernymi symptómami alebo dokonca bez symptómov, tiež na testovanie osôb s blízkym kontaktom infikovaných pacientov a osôb pod karanténnou kontrolou

Obsah súpravy: 5 ks testovacie kazety (balené v ochrannej fólii), 5 ks plastové pipety na jednorázové použitie, 5 ks jednorázová sterilná ihla (lanceta), 1 ks nádoba s reagentom, 5 ks dezinfekčná utierka, návod na použitie v slovenskom jazyku

Skladovanie: súprava sa môže skladovať pri izbovej teplote alebo v chladničke (2-30°C). Dátum exspirácie je uvedený na obale, neodporúča sa používať po skončení exspirácie. Súprava sa nesmie zmrazovať.

Princíp testu: testovanie je založené na imunochromatografickej metóde. Testovaná vzorka zmiešaná s reagentom putuje membránou a reaguje s antigénmi anti-human IgM a anti-human IgG v testovacej zóne. Pokiaľ vzorka obsahuje IgM a/alebo IgG protilátky k SARS-CoV-2, v testovacom okienku sa objaví farebný prúžok. Tu je tiež umiestnená interná kontrola testu, ktorá by sa mala objaviť vždy po prechodu vzorky. Prítomnosť tohto kontrolného prúžku znamená správne prevedenie testu

Test poskytuje len predbežný analytický výsledok. Preto sa musia všetky pozitívne vzorky potvrdiť alternatívnymi testovacími metódami a klinickými nálezmi napr. PCR metóda.

Pre pochopenie klinického významu výsledku testu je potrebné vziať do úvahy:
- Medián inkubačná doba sa odhaduje na 5,1 dňa.
- Špecifické protilátky k SARS-CoV-2 sú detegovatelné 3-5 dní po objavenia príznakov.

Testovacia súprava COVID-19 IgG/IgM Rapid Test, kat. č. UNCOV-20 spĺňa požiadavky smernice EU č. 98/79/EC pre in vitro zdravotnícke pomôcky, Príloha III. V rámci uvedenej smernice uvedený produkt náleží do kategórie ostatné zdravotnícke pomôcky in vitro.

Test je registrovaný v databáze Európskej komisie, odkaz tu.

Viac informácií tu.

Dodatočné parametre

Kategória: Covid-19
Záruka: 1 rok